Sunny Days se nevzdává, i tuto neděli její klienti odletí

Praha – Společnost Sunny Days v neděli vypraví další turnus rekreantů do Egypta. Učiní tak i přes nesouhlas ministerstva pro místní rozvoj, které tvrdí, že jako nepojištěná agentura by vlastní zájezdy vypravovat neměla, i když je prodala ještě jako pojištěná cestovní kancelář. Vedení Sunny Days zároveň informovalo, že finišuje jednání s pojištění proti úpadku se zahraničním ústavem. České pojišťovny společnost odmítly pojistit.

V neděli má odletět na dovolenou se Sunny Days 45 klientů. Celkově na odlet ještě čeká 120 lidí, kteří si koupili zájezd ještě v době platnosti pojištění. Jako agentura bez pojištění proti úpadku už Sunny Days vlastní zájezdy prodávat nesmí, může jen zprostředkovávat dovolené pojištěných cestovních kanceláří.

Klienti nám stále důvěřují, tvrdí management agentury

Počet storn prodaných zájezdů je podle managementu Sunny Days minimální. Klientům, kteří se pro ně ale rozhodnou, firma vrací peníze. „Spousta lidí nám vyjadřuje podporu a většina klientů trvá na svých zájezdech. Nabízíme hotely, které nikdo jiný nenabízí,“ podotkl marketingový ředitel cestovní agentury Ondřej Potyka.

Sunny Days se nevzdává a o svou budoucnost jako cestovní kanceláře tvrdě bojuje dál. „Je to na dobré cestě, jednáme s pojistiteli ze zahraničí,“ uvedl Potyka.

Sunny Days byla pojištěna proti úpadku u pojišťovny Generali, která ale pojištění na letošní rok neprodloužila. Podle pojišťovny se tak stalo po posouzení finanční situace Sunny Days. Cestovka neuspěla ani u dalších tuzemských ústavů a byla nucena se změnit na agenturu. Její vedení za celou situací vidí „nekalý boj konkurence a kartel pojišťoven“. Chce si proto stěžovat u České národní banky.