Investor Buffett rozšířil svůj vliv

Frankfurt nad Mohanem – Americký investor Warren Buffett se stal největším akcionářem německé zajišťovny Munich Re. Největší zajišťovna světa dnes oznámila, že Buffettova investiční společnost Berkshire Hathaway v ní minulý týden zvýšila hlasovací podíl na 5,07 procenta a že ho prostřednictvím opce může zvýšit na sedm procent.

Munich Re dodala, že Buffettovy kroky nepovažuje za nepřátelské, a akcie zajišťovny na to posílily o polovinu procenta. Buffett již je globálním hráčem na trhu se zajištěním. Vedle podílu Berkshire Hathaway v Munich Re má investor ještě tři procenta ve švýcarské Weiss Re. Buffett se stal největším akcionářem Munich Re a odsunul na druhou pozici správce fondů Blackrock, který má v německé zajišťovně kolem 4,6 procenta.

Jörg Schneider: Buffetta nepovažujeme za rivala

Finanční ředitel zajišťovny Jörg Schneider minulý týden uvedl, že Munich Re nepovažuje Buffetta za rivala a jeho kroky za nepřátelské. Analytici považují Buffettovo vlastnictví podílu za čistě finanční krok v prostředí, které investor dobře zná. Buffettovi zástupci se k transakci odmítli vyjádřit.

Warren Buffett
Warren Buffett