Nejmenší česká automobilka - luxusní Gordon - emigruje na Slovensko

Plzeň - Nejmenší česká automobilka - plzeňský Gordon - se bude stěhovat na Slovensko. Nový závod firmy Auto Projekt Centrum bude stát u Senice a ročně má vyrobit až 300 luxusních aut. Práci má dát zhruba dvěma stům lidem. Šéf Gordonu plány potvrdil v neděli ČTK, dnes se ale o nich už bavit nechtěl.

Gordon už zhruba 10 let vyrábí v Plzni luxusní retro roadster. Za tu sobu jich ale vzniklo jen 19. Do firmy nyní vstoupila slovenská skupina Ebvis Group, a proto by se výroba měla rozjet daleko větším tempem.

Ředitel Gordonu Vladimír Friml

„Do firmy vstoupil silný investor, který má větší odbytové možnosti. O stavbě nové továrny jsme jednali už asi dva roky. Výroba bude stále ruční a na zakázku. V Plzni by pak měl zůstat vývoj automobilů.“

Zatím každý vůz byl unikátem podle přání zákazníka. V současnosti se Gordon prodává v Česku, Rusku, na Ukrajině, jezdí ale třeba i v Austrálii nebo na Dálném východě. Rozšíření výroby automobilka plánovala už před čtyřmi lety.

Malá automobilka se specializuje na zakázkovou výrobu dvousedadlového roadsteru, který v sobě podle svého výrobce snoubí eleganci kabrioletů z 30. let a moderní techniku. Firma zatím vyrobila tři vozy z šestiválcovým motorem Ford, zbytek se čtyřválcem. Cena nového modelu se pohybuje kolem 2,2 milionu korun.

Slovenská továrna by měla vyrábět jak vozy Gordon, tak i golfové elektrovozíky. Firma podle Frimla vyvíjí i vlastní velký elektromobil a měla by mít až 6násobnou kapacitu.

/*json*/{"map":{"lat":48.8231408921,"lng":17.3501586914,"zoom":9,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":48.680534134745,"lng":17.366638183594,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/