Benzin a nafta nepatrně zlevnily, plyn naopak zdražoval

Praha – Ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic podle Českého statistického úřadu v uplynulém týdnu znovu klesaly. Zdražil jen plyn LPG. Natural 95, který se prodává nejvíce, mohli řidiči průměrně tankovat za 30,45 koruny za litr, tedy o šest haléřů méně než týden předchozí. O pět haléřů zlevnila i motorová nafta. Průměrně tak stála 29,01 koruny za litr.

V tomto týdnu zlevnil i bezolovnatý benzin Special 91 s přísadou. Naopak stoupla cena plynu LPG na průměrných 14,44 koruny za litr. Ceny pohonných hmot pravidelně sleduje i společnost CCS. Ta ale tvrdí, že cena benzinu vzrostla o jeden haléř na 30,26 koruny za litr. Nafta podle ní zůstala na stejné ceně.

Výraznějšímu zlevnění podle Petra Čermáka ze společnosti Colosseum bránila slabá česká měna a absence prudšího poklesu velkoobchodních cen v Rotterdamu. Během minulého týdne ropa mírně zdražila k úrovni kolem 75 dolarů za barel. Do dalších dnů Čermák ale odhaduje, že pohonné hmoty zlevní. „Pokles cen však nebude nijak dramatický,“ uvedl.