Praha vybrala nového šéfa odboru informatiky

Praha – Rada města jmenovala nového šéfa magistrátního odboru informatiky. Je jím Ladislav Kočí, funkce se ujme 16. března. Kočí, který je absolventem Vysoké školy ekonomické a má bohaté manažerské zkušenosti z českých i zahraničních firem, přichází na magistrát ze soukromého sektoru. V čele odboru informatiky nahradí Václava Krause, jenž rezignoval koncem loňského roku v souvislosti s kritikou, která se na odbor snesla ve spojitosti s fiaskem projektu Opencard.

Kraus na post ředitele odboru informatiky rezignoval krátce před Vánocemi a 15. ledna z magistrátu definitivně odešel. Reagoval tak na postoj primátora Pavla Béma (ODS), který ho chtěl údajně odvolat kvůli tomu, že jeho odbor dostatečně nedohlížel na realizaci projektu Opencard.

Zájem o post byl velký

Do výběrového řízení, které magistrát na post šéfa odboru informatiky, vypsal, se přihlásilo 22 uchazečů. Do druhého kola jich postoupilo šest. Těchto šest lidí muselo vypracovat projekt vedený speciální komisí, úkol následně prezentovali, a to dokonce před veřejností.

Hlavní úkol Kočího – stabilizace Opencard

0„Jeho úkolem bude stabilizovat projekt Opencard, zlidštit jej a zavést nové funkcionality. Vnímám nového ředitele jako optimálního manažera, který se tohoto úkolu zhostí,“ uvedl pražský primátor Pavel Bém (ODS).


Kromě Opencard se má odbor informatiky na starosti také kamerový systém města, projekt bezdrátová Praha nebo sjednocování registrů, evidencí a agend. V současnosti se připravuje geografický informační systém, který by na jedné webové stránce nabízel nejrůznější mapy města.