Krize olympijské sázkové šílenství Čechů neutlumila

Praha – V Česku vypuklo díky olympiádě sázkové šílenství. Pomalu se naplňují odhady sázkových kanceláří, které počítaly s trojnásobným počtem sázkařů, než je obvyklý. Na výsledky zimních olympijských her ve Vancouveru se sází více než před čtyřmi lety při turínské olympiádě. Sázková kancelář Chance eviduje proti Turínu nárůst sázek o 20 procent. Důvodem je vyšší kurzová nabídka a větší medailové ambice českých sportovců. Češi by měli během olympiády prosázet až čtvrt miliardy korun. Olympijské hry totiž přilákaly i takzvané sváteční sázkaře.

Sázkové kanceláře se shodují, že se nejvíce sázelo na Martinu Sáblíkovou, běžce na lyžích Lukáše Bauera, na hokejový turnaj a také soutěže v biatlonu. Vyšší ambice českých sportovců na medailové umístění a naše silná hokejová sestava pohánějí sázkaře, aby riskovali. Sázkové kanceláře Tipsport, Fortuna a Chance vyplatí po olympijském vítězství Sáblíkové v závodu na 3000 metrů sázkařům kolem 8,5 milionu korun.

Sázkaři ale vydělali i na našem hokejovém vítězství nad Slovenskem. Jeden sázkař dokonce vsadil na naše vítězství 300 tisíc korun. Sázkové kanceláře si ale nestěžují. Češi jsou ochotní hojně sázet i v době krize. Pouze Tipsport odhaduje, že na olympiádě vydělá přes 200 milionů korun.

Lubomír Ježek ze sázkové kanceláře Tipsport

„V letošním roce není jiná takto vrcholná událost, kde by mohli (sázkaři) těm českým barvám fandit, protože na druhou vrcholnou událost, mistrovství světa ve fotbale, kam Češi nepostoupili, tam tu možnost mít nebudou.“

Radost ale všem kalí nelegální sázky

I letos dělají ministerstvu financí vrásky na čele ilegální sázky. Zahraniční internetové sázkové firmy totiž odčerpávají z Česka touto formou peníze. Jde o nelegální konkurenty, kteří nemají licenci od českého ministerstva financí, ale sázky nabízejí. Neplatí však žádné odvody ani daně. Hlavně ale nedávají žádné peníze na český sport. České sázkové společnosti přitom na sport platí stovky milionů korun. Podle Marka Hermana, výkonného ředitele Asociace provozovatelů kurzových sázek, může ministerstvu během olympiády utéct 100 až 150 milionů korun.