Jasnovidci mají odpověď na vše

Paříž – Politici budou možná kličkovat a makléři na burze zase váhat. Francouzští jasnovidci ale nepochybují, kam letos směřovat – ať už jde o nejlepší investice, nebo třeba osud Řecka a evropské měny. Svoje schopnosti předvedli na každoroční jasnovidecké show v Paříži. Věštění budoucnosti je ve Francii seriózním obchodem. Podle organizátorů show se na jasnovidce ročně obrátí až dva miliony lidí. Samotného jasnovideckého veletrhu by se mohlo během týdne zúčastnit až dvacet tisíc návštěvníků.

Místo nekončících debat o budoucnosti Evropy a její měny by si měli lídři zemí raději nechat vyložit tarotové karty. Jasnovidci prý mají odpověď téměř na vše. „Řekové mají problémy, to je jisté. Způsobí to mezi Evropany určité konflikty,“ dodává věštkyně Bergelyne s tím, že se všechno vyřeší do roku 2012.

Věštec Ossine budoucnost vidí víc černě. „Krize na akciových trzích, která proběhla před dvěma nebo třemi lety, není nic. Myslím, že v Evropě směřujeme do opravdu velkých finančních i materiálních problémů,“ líčí budoucnost Ossine. Jasnovidci mají prý i jasno, kolik bude zlatých medailí. „Zdá se, že peníze nevynesou ani francouzští olympionici. Křišťálové kyvadlo ukazuje, že sázka na příliš mnoho zlatých medailí se nevyplatí,“ dodává Ossine.