RWE bude prodávat elektřinu domácnostem

Praha - Skupina RWE, která v Česku obchoduje se zemním plynem, začne domácnostem nabízet také dodávku elektřiny. Nové zákazníky chce vedení firmy nalákat nižšími cenami a lepším servisem. Už začátkem letošního roku přitom spustila RWE dodávky proudu velkým zákazníkům. V příštích letech chce RWE na trhu s elektřinou dosáhnout dvouciferného podílu.

„Vstoupit na trh s elektrickou energií i v České republice považujeme za logický krok, protože RWE vyrábí čtyřikrát více elektřiny, než spotřebuje celá Česká republika, a obchoduje čtyřikrát více elektřiny než ČEZ,“ uvedl mluvčí RWE Martin Chalupský.

Prvním asi 30 tisícům zákazníků chce skupina RWE nabídnout odběr elektřiny už v březnu. První dodávky domácnostem by pak měly proběhnout ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Video Reportáž Hany Vorlíčkové
video

Reportáž Hany Vorlíčkové

RWE chce elektřinu také vyrábět

Druhý největší výrobce elektřiny v Evropě hodlá v Česku fungovat nejen jako alternativní dodavatel elektřiny, ale také jako její producent. V Mochově u Prahy připravuje stavbu paroplynové elektrárny o výkonu 1000 megawattů, která by měla dodávat elektřinu do sítě v roce 2014.

Společnosti skupiny RWE v ČR organizačně patří pod RWE AG, která je matkou celého koncernu. Řídící společností v České republice je společnost RWE Transgas, jejíž hlavními obchodními aktivitami jsou dovoz zemního plynu a obchod se zemním plynem.