CME se podařilo snížit ztrátu

Hamilton - Americká mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v tuzemsku vlastní televizi Nova, skončila ve čtvrtém čtvrtletí 2009 ve ztrátě 55,25 milionu dolarů (asi 1,05 miliardy korun). Oproti stejnému období předchozího roku, kdy ztráta činila 328,13 milionu dolarů, se jí sice podařilo hospodaření citelně zlepšit. Přesto byl dnešní výsledek horší než očekávání trhu.

Tržby CME ve čtvrtém čtvrtletí klesly o 14 procent na 252,09 milionu dolarů. Pokles tržeb se ovšem všeobecně očekával, protože CME je závislá na příjmech z prodeje reklamního času. Inzerenti ale kvůli dopadům globální krize zadávali mnohem méně reklamy, což hospodaření CME nepříznivě ovlivňovalo už v předchozích kvartálech. Reklamní trh už sice prochází oživením, to je ale poměrně pomalé.

„Během jediného roku se výdaje na reklamu v televizi propadly o 800 milionů dolarů, což nám dramaticky snížilo výnosy,“ uvedl výkonný ředitel firmy Adrian Sarbu. „Provádíme nezbytné úpravy našeho portfolia, abychom v roce 2010 dosáhli pozitivní hodnoty EBITDA u všech našich činností,“ dodal. 

Tabulka
Tabulka