Srdce sázkařů bijí pro hokej a Sáblíkovou

Praha – Zimní olympiáda ve Vancouveru končí v neděli a už teď má jedno jisté prvenství. Podle odhadů by Češi mohli prosázet až půl miliardy – tedy nejvíc v historii. Stále platí, že zájem o olympiádu ve Vancouveru je vyšší, než tomu bylo v případě Turína. Hlavními lákadly jsou hokej a nově i rychlobruslení. Objem sázek letos vzrostl i kvůli sázkám po internetu. Čeští sázkaři jsou hodně aktivní, ale jen průměrně úspěšní.

„V současné době jsou bookmakeři úspěšnější než sázející. Nečekaly se některé výsledky hokejistů Ruska nebo Kanady,“ vysvětluje mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund. Zároveň dodává, že dnes nad ránem neudělali sázkařům radost čeští hokejisté. Vyhráli totiž až v prodloužení, a to netipoval skoro nikdo. „Tohle sázkařům nevyšlo. Tím, že Češi postoupili až v prodloužení, tak svoji sázku prohráli,“ dodává mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek s tím, že u Tipsportu sázkaři prohráli zhruba tři miliony korun.

Favoritem sázkařů je Sáblíková

Před zítřejším ranním zápasem s Finskem jsou proto sázkaři opatrnější. „Bookmakeři i sázející vidí šance obou soupeřů jako vyrovnané. To fanouškovské srdce se zatím příliš neprojevilo,“ říká Zikmund. Srdce sázkařů naopak bijí pro rychlobruslařku Sáblíkovou. Na její dnešní vítězství na pěti kilometrech nasázeli jen u Fortuny čtyři miliony. O tom, že se sázka na českou hvězdu vyplatí, potvrzuje i jedna z nejvyšších olympijských výher.

Nejsázenějším zápasem byl zatím u Tipsportu s více než sedmi miliony korun duel českých hokejistů se Slovenskem. „Favoritům se zatím poměrně daří, ale i olympiáda už zažila velká překvapení, zejména ta hokejová, takže je náš souboj se sázkaři zatím vyrovnaný,“ říka mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Pro sázkaře u Sazky byl nejziskovější triumf Sáblíkové na 300 metrů a hokejový zápas se Slovenskem.

Martina Sáblíková s bronzovou olympijskou medailí
Martina Sáblíková s bronzovou olympijskou medailí
Více fotek
  • Martina Sáblíková s bronzovou olympijskou medailí zdroj: ČTK/AP http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1447/144700.jpg
  • Sázková kancelář autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1388/138727.jpg