Startují soutěže o nejlepší banku a pojišťovnu

Praha – Každý z nás někdy váhá, kterému bankovnímu domu svěřit své úspory nebo u které pojišťovny se pojistit, abychom měli jistotu, že naše peníze budou v prvním případě dobře zhodnoceny, v tom druhém, že o nás bude třeba v případě nečekané nehody dobře postaráno. A právě s tímto rozhodnutím může pomoci v pořadí již druhý ročník soutěží Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna, které vyhlašují Hospodářské noviny.

Do hodnocení bank a pojišťoven vstupuje pohled klienta i vlastníka. Podle analýzy potřeb a zájmů klientů se nejprve určují instituce, které nabízejí nejvýhodnější produkty a služby. Hodnotí se ale také hospodářské výsledky bankovních domů a pojišťoven. Právě ty totiž klientům napoví, zda má banka dobrou finanční základnu a zda je stabilní a přežije i případné turbulence finančního sektoru.

V prvním ročníku soutěže, který se konal loni, se mezi bankami nejlépe umístila UniCredit Bank. Mezi pojišťovnami obsadila první příčku Česká pojišťovna. Jak s pořadím zamíchal uplynulý těžký rok, se veřejnost dozví v případě banky 25. června, vítěz mezi pojišťovnami bude oznámen o den později.

Vývoj loajality klientů bank
Vývoj loajality klientů bank