České knihkupectví Neoluxor koupí slovenská firma

Praha - Největší české knihkupectví co do velikosti tržeb, Neoluxor, nejspíše převezme slovenská knihkupecká síť Panta Rhei. Vedení této společnosti to sice dosud nepotvrdilo, ale podle zástupců Neoluxoru se transakce uskuteční v horizontu několika týdnů. Neoluxor přitom spolu se sesterským Neopalladiem utržil loni kolem jedné miliardy korun. Informaci přinesl server iHNed.cz.

„Předpokládám, že smlouvu podepíšeme během pár týdnů,“ uvedl jeden ze společníků společnosti Jiří Jirásek. Nechtěl ale potvrdit jméno nového majitele. „Je to velmi renomovaná knihkupecká společnost, jedna z největších na tamějším trhu,“ uvedl pouze.

Podle Hospodářských novin by novým majitelem knihkupectví měla být slovenská Patna Rhei. Šéf této firmy Vladimír Babečka však nákup Neoluxoru nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. „Nebudeme to zatím komentovat. Je to předčasné,“ prohlásil.

Společnost Panta Rhei drží na slovenském knižním trhu patnáctiprocentní podíl. Její doménou jsou obchodní centra. Celkem provozuje 19 prodejen, další otevře na konci března. Kromě pěti míst v Bratislavě tvoří její síť obchody v Žilině, Košicích či Trnavě.