Největší producent piva zvýšil zisk

Brusel – Největší světový producent piva Anheuser-Busch InBev loni zvýšil zisk na 4,6 miliardy dolarů (zhruba 87 miliard korun) z 1,9 miliardy dolarů v předchozím roce. Dnes to oznámila firma na svých internetových stránkách. AB InBev vznikl v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal amerického konkurenta Anheuser-Busch za 52 miliard dolarů. Společnost zároveň uvedla, že integrace Anheuser-Busch je v podstatě dokončena.

V samotném čtvrtém čtvrtletí se zisk prudce zvýšil na 1,28 miliardy dolarů z pouhých 29 milionů dolarů před rokem. Oproti třetímu čtvrtletí však klesl o pětinu. Společnost uvedla, že v letošním roce očekává solidní provozní výsledky.

Firma nicméně začátkem roku upozornila, že by mohla kvůli poklesu poptávky zrušit deset procent z osmi tisíc pracovních míst v západní Evropě. Společnost již loni prodala Pivovar Staropramen a další aktivity ve východní Evropě firmě CVC Capital Partners za 2,2 miliardy dolarů. Transakce zahrnovala rovněž pivovary na Slovensku, v Bosně a Hercegovině, Chorvatsku, Maďarsku, Černé Hoře, Rumunsku a Srbsku.

Inbev
Inbev