Jakápak krize? Berlín ovládla cestovní horečka

Berlín – V německé metropoli odstartoval 44. ročník prestižního veletrhu Mezinárodní burza cestovního ruchu. I když se hovoří o tom, že hospodářská krize cestovní ruch silně přiškrtila, na halách veletrhu to znát není. Během následujících pěti dnů se na berlínském výstavišti představí více než 11 tisíc vystavovatelů ze 187 zemí světa včetně České republiky. Diskutovat se bude o nových trendech v cestovním ruchu, demografii, technologiích i změnách v chování zákazníků.

„Jsme hrdí na to, že se nám podařilo zvýšit počet vystavovatelů. Navíc se ukazuje, že Mezinárodní burza cestovního ruchu s novými segmenty, novými vystavovateli určuje trendy a ujímá se názorového vedení,“ prohlásil jeden z pořadatelů veletrhu Christian Göke s tím, že účast na burze dává podnikatelům v cestovním ruchu citelnou konkurenční výhodu.

Odborná veřejnost vnímá berlínský veletrh cestovního ruchu jako barometr stavu turistické branže. Podle šéfa německého svazu turismu je letošní hojná účast známkou toho, že se odvětví odrazilo ode dna.

Přijďte ochutnat turecké speciality

Jedním z hlavních vystavovatelů berlínského veletrhu je letos Turecko, které zároveň zastává post partnera letošního ročníku. Návštěvníci jeho expozice se mohou seznámit se starými tureckými tradicemi, poznat ale mohou rovněž moderní obraz země. Na třech tisících metrech čtverečních Turci prezentují své nesmírné kulturní bohatství, širokou nabídku příležitostí k cestování, ale i kulinářské požitky oblíbeného dovolenkového cíle.

Mezinárodní burza cestovního ruchu potrvá od středy do neděle. Do pátku ji může navštěvovat pouze odborná veřejnost, o víkendu se brány veletrhu otevřou každému, kdo má zájem o novinky v cestovním ruchu.

Představení Turecka na zahajovacím ceremoniálu Mezinárodní burzy cestovního ruchu
Představení Turecka na zahajovacím ceremoniálu Mezinárodní burzy cestovního ruchu