Ani vysoká nezaměstnanost nepřinutí lidi cestovat za prací daleko

Praha – Únorový průzkum pracovního portálu OnlinePráce ukázal, že lidé nejsou ochotni cestovat za prací daleko ani přes vysokou nezaměstnanost a nedostatek pracovních míst. Podle průzkumu by dvě pětiny respondentů cestovaly do práce maximálně pět až deset kilometrů. Asi třetina lidí je ochotná za prací dojíždět až 20 kilometrů. Průzkum odhalil, že pouze čtvrtina dotázaných by byla za prací ochotna jezdit 20 až 50 kilometrů daleko.

Více než 50 kilometrů by do práce cestovala necelá desetina respondentů. Ankety se celkem zúčastnilo 773 návštěvníků pracovního portálu OnlinePráce. Portál slouží jako inzertní server pro vyhledávání zaměstnanců ze všech regionů celé republiky v různých oborech.

Míra nezaměstnanosti přitom v České republice v únoru stoupla na rekordních 9,9 procenta, proti lednu o desetinu procentního bodu. Podíl lidí bez práce je tak nejvýše od zavedení současné metodiky měření v červenci 2004. Loni v únoru bylo bez práce 7,4 procenta lidí. Počet uchazečů na jedno volné pracovní místo na konci února zůstal na lednové rekordní úrovni 18,2.