Policie zloděje půlmiliardy v Hloubětíně nenašla

Praha - Policisté dnes prohledávali dům ve Slévačské ulici v Praze 9 Hloubětíně, ve kterém se údajně mohl ukrývat František Procházka, podezřelý z krádeže půl miliardy korun. Muže ale nenašli a akci, do které byly nasazeny desítky policistů, krátce před 17:00 ukončili. Novinářům to na místě řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Pracovník bezpečnostní agentury G4S Cash Services František Procházka je podezřelý z toho, že v sobotu ukradl v objektu této firmy v Praze 3 asi 560 milionů korun v hotovosti.

Dům ve Slévačské ulici začali dnes policisté prohledávat na základě telefonátu na tísňovou linku krátce před 12:00. Informaci, která se policii zdála důvěryhodná, prý poskytl očitý svědek, který údajně Procházku v budově viděl. Policisté celou budovu obklíčili a vytvořili dva týmy, které postupně prohledávaly obě její křídla. V každé skupině byli příslušníci zásahové jednotky, pořádkové policie i kriminalisté.

Server Aktuálně.cz uvedl, že jde o ubytovnu zaměstnanců firmy G4S Cash Services. Policie dnes potvrdila, že Procházka dříve v ubytovně jistou dobu bydlel.

Už v sobotu vyhlásila policie po třiatřicetiletém muži celostátní pátrání a varovala, že je ozbrojen. Obdržela prý již také desítky dalších informací o tom, kde by se mohl nacházet. Pokud bude dopaden a usvědčen, hrozí mu až 12 let vězení. Poškozená firma přitom vypsala na vypátrání pachatele odměnu dva miliony eur (asi 52 milionů korun).

Kvůli pachateli rekordní krádeže byli v pohotovosti policisté po celé zemi. Příslušníci cizinecké policie se zvýšenou ostražitostí kontrolovali cestující, kteří překračovali státní hranice. Pozornost věnovali i lidem na českých mezinárodních letištích. „Na všech služebnách mají k dispozici jeho podobiznu,“ řekla ČTK mluvčí Barbora Kudláčková.

G4S Cash Services je dceřinou společností nadnárodní bezpečnostní agentury Group 4 Securitas, specializované na přepravu peněz. Český rozhlas 1 Radiožurnál uvedl, že podle některých zaměstnanců uvažuje mezinárodní společnost Group 4 Securitas o zrušení české pobočky.

Policie dnes potvrdila, že krádež mají na svědomí dva pachatelé.