Zaměstnanec roku firmy Hyundai podvedl své šéfy

Ostrava - 14 nejvyšších manažerů firmy Hyundai, včetně jejího prezidenta, kteří přijeli z Koreje řídit stavbu a provoz automobilky v Nošovicích, se nechalo připravit o peníze bývalým zaměstnancem Tomášem Štefanem. Ten jim loni slíbil, že zajistí převoz jejich privátních aut do České republiky. Manažerům ale podle obžaloby zpronevěřil přes 600 tisíc korun.

Jedním z manažerů, kterým Tomáš Štefan údajně zpronevěřil peníze, je šéf právního oddělení automobilky Hyundai v České republice Do Ši Kim. Ten měl pro svou manželku nechal z Koreje převést její auto. O všechno se měl postarat Tomáš Štefan. Auto, které dovezl, nenechal pojistit, přestože na pojistku dostal peníze. Nechal si tak devět a půl tisíce korun, které mu Do Ši Kim předem dal.

Podle soudce celého případu Petra Nováka obžalovaný zaměstnanec společnosti Hyundai, pověřený zařizováním některých soukromích záležitostí vrcholových manažerů, inkasoval finanční prostředky v různých výších. Přičemž služby, které měl v tomto směru poskytnout, nezajistil v plném rozsahu. Tomáš Štefan měl u managementu společnosti Hyundai důvěru. Ve firmě pracoval jako vedoucí provozu kanceláří. Loni dostal ocenění nejlepší zaměstnanec roku. Teď se sám přiznal ke zpronevěře.

Čtrnácti poškozeným tak podle soudu způsobil škodu ve výši 677 138 korun. Podle mluvčího firmy Petra Vaňka: „jsou hlavními kvalitami v korejských firmách loajalita a také respekt a úcta k nadřízeným, proto je podobné jednání pro korejský management naprosto nepřípustné a neakceptovatelné.“ Tomáš Štefan, který čeká na výrok soudu, byl tedy z české pobočky Hyundai propuštěn.