Policie i vládní úřad budou jezdit škodovkami

Praha - Policie i vládní úřad pro evropské záležitosti přejali dnes nová auta firmy Škoda. Muži zákona převzali v Brně prozatím 680 vozů. Ministr pro evropské záležitosti Alexandr Vondra v Praze přebral limuzíny, které budou sloužit během českého předsednictví v Evropské unii.

Podle ministra vnitra představuje oživení vozového parku pro policii vůbec největší výdaj. „Přebíráme první z 1500 nových aut v tomto roce. Jsem rád, že se symbolem policie stane moderní octavie za cenu fabie a že už to nebude ta rozhrkaná, zrezavělá felície,“ vysvětluje minstr vnitra Ivan Langer (ODS).

Část brněnského Masarykova okruhu se proměnila v policejní parkoviště. 680 policejních aut se tam z mladoboleslavské Škodovky sjíždělo celý týden. „Je určitě dobře, když policisté dostávají nová auta, nicméně ten způsob předání byl megalomanský. Budu se snažit, aby pan ministr vyčíslil, kolik stál převoz z Mladé Boleslavi do Brna a zpět do cílových stanic, kde skutečně budou sloužit,“ říká poslanec a člen výboru pro bezpečnost Jaromír Telc (ČSSD).

Modrožlutá záplava míří hlavně na jižní a severní Moravu. Staré vozy ze silnic ale zatím nevymizí. Za čtyři roky se obmění ani ne polovina parku. Do roku 2011 chce mít Prezidium 3500 nových, modrožlutých aut.

Vicepremiér pro evropské záležitosti Alexandr Vondra (ODS) zase převzal 27 automobilů Škoda Superb. Ministr z každé evropské země se tak bude prohánět svým vlastním autem s tradiční českou značkou, třebaže dnes už v německých rukou. „Škodovky jsou nejlepší, je to národní vlajková loď českého průmyslu, děláme to, co by udělali Francouzi a co koneckonců oni činí teď,“ vysvětluje Vondra.

Kromě škodovek bude stát používat taky Volkswageny nebo Audi. Volkswagen Group všechna auta na příští půlrok pronajme za 1 korunu.

Přehlídka nových policejních aut
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24