Pneuservisy jsou plné až do konce týdne

Praha – Pneuservisy v celé republice se v očekávání sněhu zaplnily. Zejména ve velkých městech mají některé provozovny plno až do konce tohoto týdne a je možné objednat se až na týden příští. Zejména řidiči cestující do hor musí nasadit zimní pneumatiky, protože na některých silnicích jsou povinné. Pro kamiony by letos mohly být zimní pneumatiky povinné na dálnicích a státních silnicích, uvažuje o tom podle médií ministerstvo dopravy. Pro příští rok ministerstvo zvažuje zavedení povinnosti zimního obutí pro všechna vozidla na všech komunikacích.

Vytížené jsou zatím především pevné provozovny, na rozdíl od internetových prodejen pneumatik. „Tento týden máme plno. Zkuste to na začátku příštího nebo v sobotu,“ uvedl pracovník pneuservisu u pražského nákladového nádraží. „V posledních dnech pozorujeme zvýšený zájem o přezouvání na zimní pneu. Rezervace termínů zatím nejsou nutné,“ uvedl Jakub Antoš z pneuservisu Topra Praha. Zvýšený provoz hlásí například i servisy v Mladé Boleslavi, Brně, Jičíně nebo Liberci.

Internetové obchody hlavní nápor zájemců o zimní obutí teprve čekají. Podle mluvčí portálu Kasa.cz Jitky Součkové bylo až do víkendu teplo, a tak se lidé začali o nákupy pneumatik zajímat až v posledních dnech, kdy začali meteorologové upozorňovat na blížící se sníh.