Za zneužití fotky Neumannové musí firma zaplatit sto tisíc

Olomouc - Společnost PKS MONT, která použila na reklamním letáku fotografii lyžařky Kateřiny Neumannové, musí sportovkyni zaplatit 100.000 korun. Omlouvat se ale nemusí. Rozhodl o tom dnes olomoucký vrchní soud, který tak zmírnil loňský rozsudek Krajského soudu v Brně. Podle něj měla firma zaplatit odškodné 450.000 korun a zveřejnit omluvu v některých celostátních denících.

Firma použila snímek lyžařky na reklamním letáku propagujícím slevy při nákupu oken. Podobiznu Neumannové na něm doprovázel slogan „Prodlužujeme platnost mimořádné zimní slevy na naše okna až do konce května! Jako partnerovi lyžařských závodů Zlaté lyže v Novém Městě na Moravě nám dlouhá zima nevadí!“

Podle Neumannové, která za to na firmu PKS MONT žalobu na ochranu osobnosti podala, jí reklamní leták způsobil komplikace při jednání se sponzory. Firma naopak v průběhu dosavadních soudních líčení argumentovala tím, že práva lyžařky neporušila úmyslně. Leták prý vyrobila ve třech kopiích jako vzor a nikomu jej nedistribuovala.