Bývalý proděkan Kindl zpracoval pochybný posudek prodeje bytů

Praha - Bývalý proděkan plzeňské právnické fakulty Milan Kindl zpracoval údajně nezávislý posudek týkající se prodeje dvou tisíc bytů firmy ČEZ. V tomto odborném materiálu však postupně zavrhl různé varianty řešení, když ČEZ doporučil prodat byty firmě, která se zaváže nabídnout je stávajícím nájemníkům. Následně pak ČEZ pověřil Kindlovu advokátní kancelář samotnou organizací prodeje bytů. Ve výběrovém řízení pak vyhrála společnost Murom, když minimálně s jedním z jejich představitelů se Kindl dobře zná. Informují o tom dnešní Lidové noviny.

Jiří Drábek nevidí nic špatného na tom, že jeho firma získala byty ČEZu

Důvodem, proč Kindl nakonec navrhl tuzemské energetické jedničce prodej nájemníkům, bylo, že je tento postup standardním a zároveň sociálně šetrným řešením. Následně pak společnost ČEZ pověřila Kindlovu advokátní kancelář, aby prodej bytů zorganizovala. V tomto tendru byty získala firma Murom, když člena představenstva Jiřího Drábka Kindl zastupoval jako advokát, což Drábek listu potvrdil.

Na faktu, že jeho firma získala byty, nevidí Drábek nic zvláštního. Vyjádření Kindla se zatím nepodařilo získat. Mluvčí ČEZu Ladislav Kříž uvedl, že jeho firma nevěděla o tom, že posudek za Ústav státu a práva dělal Kindl, který je uveden jako zpracovatel skutečně pouze v interních dokladech ústavu. Pod posudkem je podepsán někdejší šéf ústavu Jaroslav Zachariáš. Deník uvádí, že pro ČEZ ale Kindl pracoval v regionu severních Čech i v jiných případech.