Kalamitní víkend na silnicích si vyžádal devět životů

Praha – Při nehodách o víkendu poznamenaném špatným počasím a sněhovou kalamitou zemřelo devět lidí. Podobně jako v předchozích týdnech byla mnohem krvavější sobota, kdy zahynulo šest lidí, v neděli to byla polovina. Ne všechny smrtelné nehody ale souvisely s počasím, ve třech případech se stali oběťmi havárií chodci.

Zdroj: www.hzs-zlkraje.cz Autor: HZS Zlínského kraje

Jedna chodkyně zemřela v sobotu večer v Chrášťanech u Prahy. Čtyřiadvacetiletá žena vstoupila do vozovky mimo přechod přímo před přijíždějící auto. To do ní narazilo a mladá žena poté spadla pod další vozidlo, které ji přejelo a na místě zabilo.

Druhý chodec zahynul v noci na neděli na silnici z Mostu do Litvínova. Pravděpodobně spadl pod kola projíždějícího osobního auta. Jeho řidič sice zavolal záchranku, ale ta již sraženého muže nedokázala oživit. Rovněž v noci na neděli zemřel chodec také na silnici u Štítů na Šumpersku. Sedmačtyřicetiletý řidič projíždějícího auta ho zřejmě přehlédl a srazil.

Smrtelná nehoda, při níž zemřel řidič, se stala v sobotu ráno u Klenic na Hradecku na silnici z Hradce Králové do Jičína. Jedenatřicetiletý muž zemřel poté, co jeho auto dostalo smyk a narazilo do valu u silnice. „Příčinou nehody byla zřejmě vysoká rychlost,“ řekl policista. Stejně starý řidič zahynul v sobotu večer v Lomnici na Lužnicí na Jindřichohradecku. Také on vyjel ze silnice a havaroval. Jeho dva spolujezdci skončili v nemocnici.

Rovněž v jižních Čechách, mezi Vitínem a Chotýčany na Českobudějovicku, zemřel řidič středního věku, který narazil do viaduktu. Střet s kamionem nepřežil řidič dalšího osobního vozu. Nehoda přerušila sobotní provoz na rychlostní silnici R6 u Lubence.

Smrtí spolujezdce skončila jízda vozidla se sedmadvacetiletým mužem za volantem. Ten nezvládl řízení v ostré zatáčce u Frýdlantu na Liberecku. Při nehodě zahynul jedenadvacetiletý mladík a zranily se dvě dívky ve věku 21 a 17 let i samotný řidič. Ten se následně odmítl podrobit dechové zkoušce.