Moravská Třebová zatím uzavření obchvatu zvládá

Moravská Třebová (Svitavsko) – Uzavření obchvatu Moravské Třebové zatím ve městě nezpůsobilo výraznější dopravní komplikace. Možné důsledky uzavírky, která začala v sobotu, ukázalo pondělní dopoledne, město ale nápor zvládlo. Částečně ale zřejmě uchránila město před silnou dopravou také uzavírka u nedalekého Hřebečského tunelu, kterou způsobila sněhová kalamita. Obchvat města leží na silnici I/35 spojující Královéhradecký a Olomoucký kraj a bude uzavřen do 15. listopadu. Přes město Moravská Třebová je odkláněna doprava ve směru na Hradec Králové.

Po obchvatu jezdí denně asi 20 tisíc aut, nyní ale musel být uzavřen kvůli opravě estakády přes Anenské údolí. „Z některých ulic půjde těžko vyjet na silnici, po níž nyní vede doprava, lidé si budou muset nacházet objízdné trasy jinudy,“ uvedl starosta.

Kvůli silné dopravě je zrušeno několik přechodů na hlavní silnici, zbylé jsou označeny výstražnými světly. Třebovská radnice také doporučuje řidičům směřujícím na Lanškroun, aby neprojížděli centrem města, ale odbočili již dříve na místní část Udánky a dále na Dětřichov.

Na provoz dohlíží státní i městská policie. „Sledujeme to na kamerách, máme spolu s kolegy z dopravního inspektorátu ze Svitav speciální režim, kdy přes den dohlížíme na přechody na hlavním tahu a kontrolují se i křižovatky,“ řekl velitel městských strážníků Karel Bláha.