ODS vyhlásila pro středoškoláky soutěž o svobodě

Praha - Předseda ODS Mirek Topolánek dnes společně s představiteli Konfederace politických vězňů (KPV) v čele s předsedkyní Naděždou Kavalírovou vyhlásil literární soutěž pro studenty středních škol pod stěžejním heslem: „Co pro mě znamená svoboda?“ Soutěž vyhlásil předseda ODS u příležitosti 20. výročí listopadových událostí roku 1989.

„Zvykli jsme si vnímat svobodu jako naprostou samozřejmost, stala se málo uvědomovanou součástí našeho života. Při hodnocení současné situace si mnoho lidí stěžuje na své finanční možnosti na dosaženou životní úroveň. Málokdo ale srovnává život bez svobody v totalitním státě se současnou demokracií,“ uvedl Topolánek. Dodal, že je třeba vyprovokovat reflexi také v řadách těch, kteří totalitu nezažili, a proto je důležitý pohled právě prvních generací, které se narodily již do demokratických a svobodných společenských poměrů.

Uzávěrka soutěžních prací je stanovena na 6. listopadu. Poté komise ocení první tři, ale také dalších třicet mladých autorů. Veškeré konkrétní informace k soutěži hodlá ODS zveřejnit na svých webových stránkách.