Policie obvinila Starkova právníka Kramariče z vydírání Krejčíře

Praha - Policie obvinila právníka Julia Kramariče z vydírání uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Kramarič, který v některých kauzách hájí podnikatele a fotbalového bosse Jaroslava Starku, ho měl vydírat při květnové návštěvě Jihoafrické republiky (JAR), kde Krejčíř žije po útěku z Česka. Kramarič považuje stíhání za „účelovou záležitost“, kterou chce policie poškodit Starku. Informaci přinesl server Lidovky.cz. Podle něj Kramaričovi hrozí až osm let vězení.

Podle serveru souvisí obvinění Kramariče s únosem a smrtí Krejčířova otce Lamberta, za což policie stíhá mimo jiné Starku. Právě kvůli Krejčířovu výslechu, od kterého si policie slibuje vyřešení případu, měl prý Kramarič Krejčíře vydírat. „Jeden z právníků v tomto případě je stíhán v souvislosti se snahou v zahraničí donutit svědka, aby buď nevypovídal, či vypovídal podle jeho představ,“ uvedla mluvčí pražských žalobců Štěpánka Zenklová.

Kramarič měl Krejčíře vydírat při květnové misi českých policistů a advokátů do jihoafrického Johannesburgu, kde se marně pokoušeli Krejčíře vyslechnout. Podle tehdejšího vyjádření Zenklové nemohl být Krejčíř vyslechnut kvůli chybnému postupu justičních orgánů JAR. Osobně se prý přitom dostavil a projevil ochotu vypovídat. Místo Krejčířova výslechu pak jeho právník soudci sdělil, že Kramarič jeho klienta vydíral. Advokát skončil v cele a do Česka se mohl vrátit až koncem června.

Lambert Krejčíř zmizel na podzim 2002, jeho tělo se nikdy nenašlo

Údajně unesený podnikatel Lambert Krejčíř zmizel na podzim 2002. Policie je přesvědčena, že ho unesla skupina lidí, v níž byl i Starka. Muž prý poté podle policistů za přesně nezjištěných okolností zemřel. Jeho tělo se ale nikdy nenašlo.

Dnes Vrchní soud v Praze rozhodl, že Starka musí zaplatit směnku na 44 milionů korun zabavenou v domě Krejčíře. Peníze musí Starkova firma FK Marila Příbram a.s. zaplatit Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Právně budou tyto prostředky stále Krejčířovým majetkem.

Jaroslav Starka s Juliem Kramaričem
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24