Po kalamitě zůstávají uzavřeny poslední silnice i jedna trať

Skuhrov nad Bělou/Smržovka – S posledními následky sněhové kalamity z minulého týdne se stále potýkají silničáři i železničáři. V Orlických horách se stále nepodařilo zprůjezdnit silnici II. třídy ze Skuhrova nad Bělou do Deštného, v Jeseníkách zůstává uzavřena silnice z Horního Údolí u Zlaté Hory na hranice okresu Bruntál. Neprůjezdných je i několik dalších silnic nižších tříd v okolí Zlaté Hory a Rejvízu. Železničáři zase nadále odklízejí větve popadané na trať Smržovka–Josefův Důl v Jizerských horách. Železniční správa předpokládá, že se trať otevře ve středu.

Až ve středu se zřejmě otevře i orlickohorská silnice. Průjezd stále znemožňují kmeny popadaných stromů a odklízecí práce komplikuje i sníh, který zůstává na vozovce. Silničáři také musí opravit svodidla. „Poškozené jsou jich stovky metrů,“ řekl Petr Zima z královéhradecké správy a údržby silnic.

Úsek silnice nižší třídy z Horního Údolí na Jesenicku, která vede na Bruntálsko, by podle šéfa jesenických silničářů Dušana Robotky měl být průjezdný ještě dnes.

V okolí Zlaté Hory a Rejvízu zůstává uzavřeno i několik dalších úseků, kde odklízejí například popadané větve z krajnic. Trvat to bude ještě několik dní. „Počítám, že do konce týdne bychom měli mít všechno jako před kalamitou,“ doplnil Robotka.