Práce na trati Praha–Lysá mohou začít

Praha – Nic již nebrání začátku optimalizace železniční trati z Prahy-Vysočan do Lysé nad Labem. Drážní úřad vydal stavební povolení a úvodní práce by měly začít ještě letos. Vše by mělo být hotovo nejpozději v březnu 2011. Mezi nejviditelnější změny bude patřit rekonstrukce hornopočernického nádraží. Po dokončení optimalizace by měla stárnoucí trať splňovat veškeré evropské normy.

Během prací bude vybudováno nové zabezpečovací zařízení, výrazných úprav se dočká dopravna na odbočce Skály, kde se od trati Praha–Lysá odděluje trať Praha–Neratovice. Nové ostrovní nástupiště a podchod vznikne v Horních Počernicích, drobné změny proběhnou také ve Vysočanech.

Po trati Praha–Lysá jezdí pražské příměstské vlaky na lince S2 přes Velký Osek do Kolín a rychlíky z Prahy do Hradce Králové. Trať slouží také jako objízdná trasa, když se stane nehoda na hlavní trati z Prahy do Kolína, která vede přes Český Brod. Při odklonu přes Lysou nad Labem nabírají vlaky asi 40minutová zpoždění, zastaralá infrastruktura navíc mívá problém zvládnout neobvyklý nápor. S tím by jí měla optimalizace pomoci.