Policie na západě Čech našla nelegální zbraně

Plzeň - Větší množství nelegálně držených zbraní, mezi nimi také samopaly a granáty, zajistili detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu na západě Čech. Pět mužů s vazbami na zahraničí už bylo obviněno z několika trestných činů. Zadržení muži působili na Domažlicku, Klatovsku a Sokolovsku. Policisté, kteří se případem zabývali téměř rok, zajistili také menší množství pervitinu a část mobilního zařízení určeného k jeho výrobě. V případě prokázání viny jim hrozí až patnáct let vězení.

Při akci s krycím názvem TOR zadrželi čtyři osoby. Pátý podezřelý byl již ve vězení, kde si od začátku října odpykává trest odnětí svobody za předchozí trestnou činnost. Celá pětice ve věku od 34 do 42 let byla obviněna z porušování předpisů o zahraničním obchodu s vojenským materiálem, nedovoleného ozbrojování a nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor bylo nalezeno větší množství nelegálně držených zbraní - samopaly, brokovnice a kulovnice, pistole, granáty, výbušniny," dodal mluvčí. Zbraně, munici a trhaviny nalezli detektivové přímo v přízemním bytě panelového domu jednoho z obviněných.

Jedním z hlavních podezřelých je čtyřiatřicetiletý muž, pro něhož si detektivové přišli 15. října do klubového domu české pobočky mezinárodního motocyklového gangu Hells Angels na Sokolovsku. Mimo plán v síti skončil také sedmačtyřicetiletý muž, po němž policie pátrala pro podezření z útoku na veřejného činitele. Snažil se vyhnout silniční kontrole a svým vozidlem najel na příslušníka dálniční policie a ujel.