ČVUT dál povede současný rektor Havlíček

Praha - České vysoké učení technické (ČVUT) bude vést i nadále současný rektor Václav Havlíček. Akademický senát mu dal v dnešních volbách přednost před druhým kandidátem Františkem Vejražkou, který na škole působí jako prorektor pro vnější vztahy. Nový mandát začne Havlíčkovi v únoru, školu má vést do roku 2014. ČVUT je největší technickou univerzitou v zemi, studuje na ní 23 000 studentů.

Havlíček vede školu od roku 2006, za dobu jeho působení ČVUT otevřelo například novou Fakultu informačních technologií. Do budoucna by chtěl nabídku studijních oborů ještě zvýšit, stejně jako počet zahraničních studentů.

/*json*/{"map":{"lat":50.1024277208,"lng":14.3889570236,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Plánuje také každoročně vyhlašovat dvacet nejlepších absolventů školy a především univerzitě zajistit dostatečnou propagaci. Univerzita se totiž potýká s nedostatkem zájemců o studium; podobný problém však řeší technické školy v celé Evropě. Rektor by rád přivedl ke studiu techniky i více žen. Chce proto podporovat takové obory, o které mají dívky zájem. Ve svém volebním programu slibuje rovněž zřízení detašovaných pracovišť v regionech.

Krátce o ČVUT:

Na ČVUT se dá v současnosti studovat na osmi fakultách. Kromě tradičních technických oborů jako elektrotechnika nebo stavebnictví nabízí škola také studium biomedicíny, informatiky nebo dopravy. V nedávno zveřejněném žebříčku univerzit britských The Times se ČVUT umístilo na 394. místě. Lépe na tom z českých škol byla jen Univerzita Karlova, která skončila na 229. místě.