Oprava komplikuje provoz v křižovatce pražských ulic Anglická a Italská

Praha - Technická správa komunikací začala s opravou frekventované pražské křižovatky ulic Anglická a Italská. Rekonstrukce potrvá až do 6. prosince. Část křižovatky bude vždy průjezdná. Jedná se o akci, která plynule naváže na opravu Anglické ulice z minulého roku. V první etapě od 24. října do 2. listopadu bude uzavřena severní polovina křižovatky. Oprava je nutná kvůli špatnému stavu komunikace, uvedla radní Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

„Křižovatka je v havarijním stavu, propadá se tam vozovka, přechody nejsou bezpečné,“ uvedla Udženija. Oprava bude podle ní mít dopad na okolní dopravu. „Předem se omlouváme všem řidičům a občanům za nepříjemnosti,“ dodala radní.

Během první etapy zůstává v provozu směr od Vinohradského divadla s odbočením na náměstí Míru. Objízdná trasa vede Šubertovou a Římskou ulicí do Italské, v opačném směru z Italské do Římské, Ibsenovy a na náměstí Míru. Oprava ovlivní i MHD. Zastávka autobusu číslo 135 Italská je v obou směrech přesunuta do Římské ulice.

Ve druhé etapě od 3. do 11. listopadu bude uzavřena jižní polovina křižovatky včetně vjezdu do Jugoslávské ulice. Doprava bude zachována ve dvou jízdních pruzích. Objízdná trasa povede ulicemi Anglická, Londýnská a Jugoslávská a na náměstí Míru. Zastávka autobusu číslo 135 Italská již bude v obou směrech zprovozněna. Po celou dobu rekonstrukce bude v Římské ulici umožněn obousměrný provoz.

/*json*/{"map":{"lat":50.0773030791,"lng":14.4352626801,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.076049943926,"lng":14.434812068939,"type":"28","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

„V rámci rekonstrukce vozovky kostky nahradí nový živiční povrch, čímž se výrazně sníží hluková zátěž v této lokalitě. Světelná signalizace získá nové poměrové uspořádání, což zvýší bezpečnost zejména pro chodce. Na chodnících se objeví mozaiková dlažba a zároveň proběhne výměna vodovodního řadu a nízkotlakého plynovodního potrubí,“ uvedl mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

Praha 2 doporučuje řidičům, aby se v době rekonstrukce křižovatce pokud možno vyhnuli.