Bidenova návštěva omezí dopravu v Praze

Praha – Páteční uzavírka nábřeží Edvarda Beneše a další krátkodobé uzavírky budou provázet návštěvu amerického viceprezidenta Joea Bidena v Praze. Informovala o tom policie. Biden se bude po městě pohybovat v koloně aut, první její cesta povede z ruzyňského letiště do centra města. Podle policie by se ale jeho přítomnost ve městě neměla ve čtvrtek večer výrazněji projevit.

V pátek bude kvůli Bidenově návštěvě od 9:00 do 13:00 uzavřeno pro auta nábřeží Edvarda Beneše od Klárova k Čechovu mostu. Zachována ovšem bude tramvajová doprava. „Pro tuto situaci jsou připraveny dopravními značkami řádně značené objízdné trasy, nicméně i tak musí řidiči počítat s větší hustotou silniční dopravy v této lokalitě,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

I v pátek bude Joe Biden cestovat po Praze, proto je nutné očekávat krátkodobé uzavírky na různých místech především na Malé Straně. Odklánět dopravu budou policisté, kteří by na místě po průjezdu amerického viceprezidenta měli zůstat, dokud se doprava nestabilizuje. Poslední Bidenova cesta Prahou povede zpět na letiště, odkud by měl odlétnout kolem sedmé večer.