Vlaky se vracejí na Kozí dráhu

Děčín – Na tzv. Kozí dráze budou od soboty opět jezdit pravidelné víkendové vlaky. Každý týden bude možné svézt se z Děčína přes Jílové, Telnici a Krupku do Oldřichova u Duchcova a zpět. V sobotu budou jezdit každý den tři páry vlaků, v neděli vyrazí vždy dva vlaky tam i zpět. O obnovení pravidelného provozu na Kozí dráze informovaly na svých webech obce, kterými trať prochází. Víkendové vlaky na Kozí dráze budou jezdit podle jízdního řádu, který zveřejnily ČD.

Znovuzavedením pravidelných vlaků na Kozí dráhu (v knižním jízdním řádu trať číslo 132) vyvrcholil boj obcí, které leží u trati. Zatímco se starostové stavěli za zachování provozu, krajský úřad chtěl po zastavení dopravy trať snést – měla ustoupit dálničnímu přivaděči. Po zásahu státu a také armády, která trať využívá, zůstaly koleje na svém místě.

Přestože se z návratu vlaků na Kozí dráhu stalo předvolební téma v loňských krajských volbách, v letošním jízdním řádu byly nakonec po trati vedeny pouze mimořádné turistické vlaky. Nejprve jich mělo jet několik, nakonec se našly peníze na pouhé dva páry vlaků během celých prázdnin. Vypravil je dopravce Railtrans, ale oba jely pouze z Děčína do Telnice.