Dva vlaky se srazily v Egyptě, zemřelo nejméně 15 lidí

Káhira – Srážku dvou vlaků v Gíze u egyptské metropole Káhiry nepřežilo nejméně patnáct lidí cestujících ve voze, který se při nehodě převrátil. V troskách mohou být ještě další mrtví, podle očitých svědků je obětí přes dvacet. Až 55 lidí utrpělo při nehodě zranění a skončilo ve dvou káhirských nemocnicích. Podle místních zdrojů se neštěstí stalo, když jedoucí a plně obsazený expresní vlak narazil do spíše prázdného zastávkového osobního vlaku.

Při srážce se převrátil nejméně jeden vagon, právě v něm umírali lidé. Podle policejních informací jel expresní vlak z Káhiry do Asuánu, který je jednou z egyptských turistických atrakcí. Mezi mrtvými ale zřejmě nejsou žádní zahraniční turisté.

Železniční síť v Egyptě pochází většinou z koloniální éry, v současnosti ale nemá vysokou úroveň. Lokomotivy i vagony jsou špatně udržované, dobře na tom není ani infrastruktura. Nejvíce obětí v železničních dějinách Egypta nemá na svědomí srážka vlaků, ale požár. Poblíž místa dnešní nehody uhořelo v roce 2002 ve vozech 361 lidí. Ani srážky vlaků ale nejsou v Egyptě výjimečné. Například v srpnu 2006 přišlo o život 58 osob při srážce dvou vlaků, které vjely na stejnou kolej.