Řidič se čtyřkolkou vjel pod vlak a těžce se zranil

Kozmice (Opavsko) – Před vlak vjel v Kozmicích na Opavsku řidič čtyřkolky, který zřejmě nerespektoval výstražná světla u přejezdu. Osmatřicetiletý muž utrpěl při nehodě těžká zranění, z dvaceti cestujících ve vlaku přežili všichni bez fyzické újmy. Podle mluvčího opavské policie Reného Černohorského byla světelná signalizace na přejezdu funkční.

Nehoda se stala krátce po druhé hodině odpoledne na trati z Opavy do Hlučína na železničním přejezdu mezi Kozmicemi a Dolním Benešovem. Proč řidič čtyřkolky s přívěsným vozíkem na přejezd vjel, policie zatím neví. „Výstražná světelná i zvuková signalizace byla v provozu,“ shrnul dosavadní šetření policejní mluvčí.

Těžce zraněného muže z Dolního Benešova transportoval vrtulník do ostravské fakultní nemocnice. „Byl u něho nařízen odběr krve. U strojvedoucího byla dechová zkouška negativní,“ dodal mluvčí.

Kvůli nehodě byla doprava na trati zastavena a vlaky nabraly až 80minutová zpoždění. Škoda na motorovém voze je odhadem 20 tisíc korun, na čtyřkolce zhruba poloviční.