Další černý víkend – sedm mrtvých

Praha – Sedm mrtvých během víkendu a jeden další v pátek – taková je bilance dopravních nehod posledních dnů v Česku. Oproti předchozímu víkendu se situace trochu zlepšila, neboť si kalamitní dny vyžádaly hned devět životů, přesto stoupá tento počet nad obvyklý průměr. Podle statistik letos denně umírají dva až tři lidé. Nejtragičtější následky měla o víkendu nehoda u Hlohovic na Rokycansku, kdy zemřeli hned dva lidé.

Zdroj: www.hzs-kvk.cz Autor: HZS Karlovarského kraje

Nehoda u Hlohovic se stala v neděli odpoledne na silnici do Prašného Újezdu. Osobní auto vylétlo ze silnice a skončilo na střeše.

Další smrtelná nehoda se stala také v noci na neděli u obce Světlík na Českokrumlovsku. Zahynul řidič Škody Favorit, spolujezdec utrpěl lehké zranění. Vůz vyjel ze silnice do potoka a převrátil se na střechu.

Mezi Halží a Žďárem na Tachovsku zahynul v sobotu večer další řidič osobního auta. Narazil do stromu a na místě zemřel. „Šlo o mladého muže z Halže, který řídil Škodu 120,“ uvedla policejní mluvčí Martina Kohoutová.

O víkendu se umíralo také na železnici. Střet s vlakem Eurocity z Vídně do Hamburku v sobotu odpoledne nepřežil třiatřicetiletý muž u Blanska. V neděli večer zahynul třiačtyřicetiletý muž, kterého srazil vlak v Ostravě-Zábřehu. Záchranáři mu na místě poskytli první pomoc a pak jej sanitka převezla do nemocnice, kde později zemřel.