Řidič srazil cyklistu a ujel, cyklista zemřel

Velehrad (Uherskohradišťsko) – Při nehodě s autem mezi Velehradem a Starým Městem zemřel dnes ráno cyklista. Řidič vozu, který ho srazil, od nehody ujel, policie po něm pátrá, řekl její mluvčí Aleš Mergental. Policisté musí také zjistit totožnost mrtvého muže. Cyklista jel směrem na Staré Město po silnici, ačkoli podél ní vede cyklostezka. Po cestě ho z kola srazilo auto a samotné kolo vleklo ještě asi 700 metrů.

Policie žádá o pomoc při pátrání po řidiči vozidla veřejnost. „Hledáme případné svědky, kteří dnes ráno v tuto dobu projížděli po silnici mezi Velehradem a Starým Městem. Případně ty, kteří by si všimli automobilu s čerstvě poškozenou přední částí,“ uvedl mluvčí. Dodal, že na základě výzvy v médiích se lidé policistům ozývali. „Máme tak k dispozici informace, které jsou snad dostačující k tomu, abychom tuto událost vyřešili,“ poznamenal Mergental.

V tomto roce zemřelo na silnicích Uherskohradišťska již třináct osob. Naposledy se do těchto statistik zapsal minulou středu jednadvacetiletý mladík, který zemřel po nárazu do stromu na silnici mezi Uherským Ostrohem na Uherskohradišťsku a obcí Blatnice pod Svatým Antonínkem na Hodonínsku.