Místo tatranských „električek“ pojedou autobusy

Vysoké Tatry (Slovensko) – Provoz Tatranských elektrických železnic (TEŽ) omezí v úterý a ve středu výluka. Místo podhorských vlakotramvají odvezou cestující oba dny mezi osmou a čtrnáctou hodinou náhradní autobusy. Celkem se výluka dotkne čtyř párů spojů mezi Popradem a Starým Smokovcem, čtyř vlaků ze Starého Smokovce do Tatranské Lomnice a tří spojů v opačném směru. Informovala o tom Železničná spoločnosť Slovensko, která systém TEŽ provozuje.

Výluka tzv. električek, které jsou páteří podhorské dopravy ve Vysokých Tatrách, naváže na jednodenní omezení dopravy na zubačce ze Štrby na Štrbské Pleso.

Systém elektrizovaných úzkokolejných tratí je v provozu ve Vysokých Tatrách od roku 1908. V současnosti je tvořen třemi tratěmi z Popradu do Starého Smokovce, ze Starého Smokovce na Štrbské Pleso a ze Štrbského Plesa do Tatranské Lomnice. V Popradu električky přímo navazují na hlavní železniční trať ze Žiliny do Košic, na Štrbském Plese je trať TEŽ kolejově propojena s ozubnicovou tratí ze Štrby, která byla obnovena v roce 1970.