Pravicoví radikálové zrušili středeční pochod v Otrokovicích

Otrokovice - Pravicoví radikálové zrušili středeční shromáždění v Otrokovicích. Na svých internetových stránkách to zdůvodnili organizačními problémy. Peníze ušetřené na organizaci pošlou údajným pravicovým radikálům, které minulý týden zadržela policie. Radnice minulý týden ohlášené shromáždění zakázala, Autonomní nacionalisté ale v pondělí nadále na svých stránkách na akci zvali.

Nyní chtějí radikálové akci uskutečnit v náhradním termínu. „Věříme, že pochod se uskuteční v náhradním termínu, avšak v jiné době, kdy nebudou naši kamarádi stíháni ve vazbě. Peníze vynaložené na přípravu akce v Otrokovicích se raději zašlou na účty zadržených osob,“ píše se v prohlášení na internetu. Zlínští policisté budou i přesto situaci ve středu v Otrokovicích monitorovat, kdyby se jednalo o úhybný manévr.

Otrokovická radnice shromáždění zakázala poprvé kvůli rekonstrukci přednádražního prostoru, odkud měl průvod vycházet, podruhé pak kvůli kolizi trasy s místem shromáždění, jež si zarezervovalo město. Mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková již dříve řekla, že potřetí už pořadatelé shromáždění neohlásili.

Extrémisté si Otrokovice nevybrali poprvé. Shromáždění takřka vždy provází potyčky se skupinou anarchistů, jejichž početná skupina ve městě působí. Podle Antify se na posledním srazu neonacistů v Otrokovicích aktivně podíleli i žháři známí z vítkovské kauzy, kde hodili do domu romské rodiny zápalné lahve a vážně poranili dvouleté dítě. „Chceme, aby takoví lidé mašírovali naším městem? Chceme nečinně přihlížet tomu, jak neonacisté šíří nenávist v našich ulicích?“ stojí na internetových stránkách hnutí Antifa.