Vlak srazil cyklistu, ten se našel až za dvě hodiny

Ostrov (Karlovarsko) – Neobvyklý výsledek měla nehoda, která se dnes dopoledne stala na přejezdu u Božíčan na Karlovarsku. Nákladní vlak tam srazil cyklistu, kterého ale po něhodě nikdo nenašel. Vypátrat se ho podařilo až po dvou hodinách. Srážku nahlásil strojvedoucí průběžného nákladního vlaku, který měl pocit, že lokomotivou zachytil cyklistu. Tomu se ale nic nestalo, protože o vlak jenom lehce zavadil, a následně odjel. Během vyšetřování nehody musely vlaky na dvoukolejné trati, která spojuje Cheb, Karlovy Vary a Chomutov, jezdit pouze po jedné koleji.

Po ohlášení nehody vyrazili na místo záchranáři, ale u nákladního vlaku neležel cyklista ani jeho kolo. „Ani vlak nebyl nějak očividně poškozen,“ podotkl Jan Kučera z Drážní inspekce. Inspektoři potom začali pohřešovaného cyklistu hledat a zjišťovali také, zda se nehoda opravdu stala.

Podařilo se ho vypátrat po dvou hodinách. „Nakonec se zjistilo, že cyklista lehce zavadil o poslední vagon. Asi měl dojem, že už vlak přejel,“ uvedl Kučera. Po cyklistovi pátrala i policie. Nevěděla, jestli není zraněný a jestli není například v šoku.