Dvě stavby v Brně na týden omezí provoz vlaků

Brno – Na trati z Brna do Jihlavy bude týden od 30. října do 6. listopadu omezen provoz vlaků. Vynutí si to dokončení stavby podjezdu u myčky železničních vozidel v Brně-Heršpicích a aktivace nového zabezpečovacího zařízení mezi Brnem a Střelicemi. Cestující musí počítat se změnami a v některých případech i s přestupy do náhradních autobusů. Dočasné změny jsou zahrnuty ve výlukovém jízdním řádu.

„Téměř všechny osobní vlaky na trati Brno–Jihlava budou v úseku mezi Brnem a Zastávkou u Brna vedeny zvláštní vlakovou soupravou, v Zastávce tak bude nutné přestupovat,“ řekl Šťáhlavský. Odpolední vlaky v úseku Brno–Zastávka u Brna nahradí autobusy.

Rychlíků mezi Brnem a Jihlavou se práce na kolejích dotknou minimálně. Z Brna vyjedou o několik minut dříve, v opačném směru dorazí o několik minut později. Mezi Náměští nad Oslavou a Plzní už ale pojedou v obvyklých časech.

S neplánovanými přestupy musejí počítat také cestující na trase z Brna do Hrušovan nad Jevišovkou. Ty jezdí do Střelic po stejné trati jako vlaky do Jihlavy. Cestující tak budou muset využít vlaky jezdící mezi Brnem a Zastávkou u Brna a ve Střelicích přestoupit na navazující spoj.