Prasečí chřipku má dalších šest studentů budějovického gymnázia

České Budějovice - Testy potvrdily prasečí chřipku u dalších šesti studentů z českobudějovického Gymnázia J. V. Jirsíka. Celkem tak do současné doby
onemocnělo 16 účastníku cesty, z toho 14 studentů, jeden zaměstnanec školy a jeden člověkk, který s nimi přišel do kontaktu. Inkubační doba nemoci končí v pátek, údaje tedy ještě nemusejí být konečné. V Jihočeském kraji byla do dnešního dne pandemická chřipka potvrzena u 38 lidí.

Všichni se účastnili zájezdu do partnerské školy v bavorském příhraničí. Do kontaktu s pandemickou chřipkou se tam dostalo celkem 30 studentů a čtyři dospělé osoby. Vedoucí zájezdu byli o této skutečnosti informováni německými pedagogy, a proto již v průběhu cesty domů poskytla škole epidemioložka telefonicky všechny potřebné rady. Ihned při příjezdu byli o situaci informováni i rodiče žáků, třída dostala dva dny volna.

Nemoc propukla u některých po návratu třídy domů v závěru minulého týdne. Ti, u nichž se příznaky onemocnění projevily, byli vyšetřeni na infekčním oddělení českobudějovické nemocnice. Dosavadní průběh onemocnění byl mírný, s teplotami do 39 °C, rýmou a kašlem. Všichni pacienti byli po vyšetření podle informací infekčního oddělení propuštěni do domácí izolace. Ředitel školy poskytl žákům třídy dva dny volna. Do kontaktu s ostatními studenty školy se po návratu ze zahraničí nikdo z nakažených nedostal.