Auto se převrátilo na řidiče, ten nehodu nepřežil

Nový Jičín - Novojičínští záchranáři zasahovali ve středu u tragické dopravní nehody osobního auta Škoda 100, které krátce po půlnoci sjelo ze silnice a zastavilo se o strom. K havárii došlo v Novém Jičíně - Žilině. Na pomoc zraněnému šestadvacetiletému řidiči byla vyslána posádka zdravotníků z Nového Jičína, informoval o tom mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Nepřipoutaný řidič během nehody vypadl z auta tak nešťastně, že vůz na něho následně dopadl a zabil ho.

U mladého muže došlo k zástavě srdeční činnosti. Záchranáři zahájili resuscitaci. Oživovací pokusy s nepřímou srdeční masáží a aplikací léků pokračovaly na místě více než hodinu.

„Posádce se přechodně podařilo obnovit činnost srdce, po chvíli však přes veškerou snahu záchranářů došlo opět k jejímu selhání. Mladý život se tak nakonec zdravotníkům nepodařilo zachránit,“ uvedl Humpl.

Šestadvacetiletý řidič utrpěl smrtelná poranění v oblasti hrudníku a břicha, kterým krátce před druhou hodinou ranní na místě podlehl. Ve vozidle také cestoval ještě stejně starý spolujezdec, který neutrpěl žádná zranění. Zda řidič byl pod vlivem návykové látky, určí až pitva.