V pražských Kbelích bude nová silnice

Praha - V pražské městské části Kbely má zklidnit hustou dopravu nová silnice. Město tu začne v listopadu stavět páteřní komunikaci, která spojí Mladoboleslavskou ulici ve Kbelích s ulicí Veselskou v Letňanech. Silnice má být dokončena v roce 2011 a město za ni zaplatí zhruba 370 milionů korun. Povede mimo současnou zástavbu, a tak nebudou obyvatelé stavbou nijak omezeni.

„V současné době projíždí středem Kbel tisíce automobilů směrem z Letňan na Brandýs nad Labem nebo Satalice. Nejvíce zasaženi jsou obyvatelé žijící v ulicích Toužimská, Semilská a Vrchlabská,“ uvedl náměstek primátora Pavel Klega.

Stavba proběhne ve dvou etapách. První úsek spojí ulici Mladoboleslavskou s takzvanou starou Toužimskou, která vede z Kbel do Čakovic. Práce mají skončit ve druhém pololetí příštího roku a budou stát asi 120 milionů korun.

Podle Klegy bude druhá etapa volně pokračovat od staré Toužimské a naváže na komunikaci ve Veselské v Letňanech. V roce 2011 tak prý silnice za asi 250 milionů převede automobilovou dopravu ze severní části Prahy na výpadovku v Mladoboleslavské ulici. V budoucnosti chce město vybudovat i spojku z Mladoboleslavské ulice směrem na Satalice do Budovatelské ulice, která přechází na Vysočanskou radiálu.