Nové regionální vlaky pro DB mají zpoždění

Mnichov – Nové regionální elektrické jednotky Lirex od Alstomu, s nimiž mají od nového jízdního řádu jezdit Německé dráhy (DB), zřejmě nebudou včas schváleny k provozu na německých tratích. Informovaly o tom Německé dráhy, jejichž dceřinná společnost DB Regio měla být prvním odběratelem nových lirexů. Podle tiskové zprávy drah budou na linkách, kde se měly jednotky od Alstomu objevit, zatím jezdit starší vozidla.

Jednotky, které Spolkový drážní úřad eviduje jako řadu 440, čekají na schválení právě od tohoto úřadu. Podle informací Alstomu činí problémy brzdové válce a výrobce vlaků spolu s dodavatelem brzdových systémů se snaží najít řešení.

„Pro DB Regio je nanejvýš důležité, aby byla vozidla bezpečná a spolehlivá. Přes značné úsilí výrobců nebudou k novému jízdnímu řádu dodány jednotky řady 440. Zajistíme proto stanovené výkony jinými vozidly tak, abychom snížili dopad na cestující,“ uvedl Norbert Klimt z bavorské pobočky DB Regio.

Vlaky Lirex měly v Bavorsku jezdit na tzv. Dunajsko-isarském expresu z Mnichova přes Landshut do Pasova nebo na regionálních spojích z Norimberku do Würzburgu. Spolu s dalšími elektrickými jednotkami by lirexy postupně v německé regionální dopravě měly nahradit soupravy s lokomotivou a řídícím vozem, které dnes tvoří její základ.