Při hromadné nehodě se na R48 srazilo sedm aut, deset zraněných

Frýdek-Místek - Deset lidí se dnes ráno zranilo při hromadné dopravní nehodě na Frýdecko-Místecku. Na rychlostní komunikaci R48 u Horních Tošanovic do sebe postupně narazilo sedm vozidel. Čtyřproudová silnice mezi Českým Těšínem a Frýdkem-Místkem byla až do deseti hodin v obou směrech uzavřena. Situaci na místě zkomplikovala i hustá mlha. V nemocnicích je hospitalizováno devět lidí.

Podle informací z místa nehody se silnici podařilo po poledni zcela zprůjezdnit. Celkem tam do sebe postupně narazilo sedm automobilů. Na místě havarovaly čtyři osobní auta, velký autobus a polský mikrobus s 18 pasažéry, kamion skončil ve svodidlech. Řidič polského mikrobusu se při nehodě težce zranil.

„Tři lékaři ošetřili celkem deset zraněných, někteří z nich museli být z havarovaných vozidel vyprošťováni. Všichni byli v době zásahu záchranné služby při vědomí a komunikovali. Jednalo se o šest žen a čtyři muže, pacienti byli ve věku třicet až třiašedesát let,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Sedm lidí se při nehodě těžce zranilo. U zraněných došlo k poranění hlavy a mozku, končetin, břicha a páteře.

Hasiči na místě likvidovali požár motoru a kabiny polského kamionu, který vezl náklad dřeva z Polska přes Český Těšín do Paskova na pilu. Právě tento požár byl na počátku celé nehody. „Kamion hořel a řidiči projíždějící kolem sledovali víc plameny než provoz a postupně havarovali,“ vysvětlil mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec.

Záchranáři zraněné transportovali do nemocnic ve Frýdku-Místku a Třinci-Sosně. V nemocnicích zůstává devět lidí.

/*json*/{"map":{"lat":49.6973942547,"lng":18.5064697266,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.685845265728,"lng":18.514709472656,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/