Na počátku listopadu budou výluky na tratích v Ústeckém kraji

Ústí nad Labem – Správa železniční dopravní cesty bude v první polovině listopadu pracovat na několika železničních tratích v Ústeckém kraji. České dráhy proto budou muset nahradit desítky spojů autobusy. Nejvýraznější vliv bude mít výluka na hlavní trati mezi Chomutovem a Březnem, kde výluka ovlivní i rychlíky Most–Plzeň. Informoval o tom Petr Hinterholzinger z krajského centra osobní přepravy ČD.

První výluka začne již v pondělí 2. listopadu, kdy bude neprůjezdná trať z Děčína do Benešova nad Ploučnicí. Všechny vlaky proto budou až do 9. listopadu nahrazeny autobusy.

Dva rychlíky a šest spěšných vlaků nahradí autobusy mezi Chomutovem a Žatcem, resp. Březnem 10. listopadu.

Od pondělí 9. listopadu do pátku 13. listopadu vždy v době od 8 do 13 hodin bude uzavřena trať mezi Lovosicemi a Chotiměří. ČD nahradí v tomto úseku každý den autobusy čtyři spoje.

V úterý 3. listopadu od 8 hodin do 13:40 pojedou místo šesti osobních vlaků autobusy také mezi stanicemi Hřivice a Domoušice na Lounsku.

V úseku Březno u Postoloprt–Louny bude uzavřena trať v pondělí 9. listopadu dopoledne. Náhradní autobusy vypraví ČD místo šesti vlakových spojů.

Od 10. listopadu do 19. listopadu bude mimo provoz trať mezi stanicemi Mikulášovice dolní nádraží a Panský na Děčínsku. I zde budou nahrazeny všechny vlaky autobusy.