Pražskému letišti ubyla desetina pasažérů

Praha – Mezinárodnímu letišti v pražské Ruzyni ubyla za tři čtvrtletí tohoto roku oproti loňsku desetina pasažérů. Celkem letiště do konce září odbavilo skoro devět milionů lidí. Meziročně klesal také počet vzletů a přistání na Ruzyni. Za tři čtvrtletí se jejich počet snížil o devět procent na 126 tisíc. Před letní sezonou v červnu byl ale pokles výraznější, téměř čtrnáctiprocentní. Letiště zveřejnilo statistiky na svých internetových stránkách.

„Léto hodnotíme jako úspěšné, vzhledem k tomu, jak se krize na počtu pasažérů podepisovala počátkem roku,“ řekla ke statistice ve třičtvrtěletí mluvčí letiště Eva Krejčí. Připomněla, že za první čtvrtletí letiště meziročně přišlo o téměř pětinu cestujících.

Léto se v letectví považuje za nejdůležitější část roku, neboť v tomto období se zájem o cestování tradičně zvyšuje. Letos lidé častěji než dříve cestovali v létě z Ruzyně pravidelnými linkami, které zaznamenaly pokles o necelých devět procent. Naopak v charterových letech ubylo téměř devatenáct procent cestujících.