KSČM má nové místopředsedy - Grospiče, Vostrou a Skálu

Praha - Ústřední výbor KSČM, který se dnes sešel v sídle strany v pražské ulici Politických vězňů, zvolil tři nové místopředsedy strany - poslance Stanislava Grospiče, poslankyni Miloslavu Vostrou a strategického poradce strany pro mezinárodní politiku Josefa Skálu. Ten v minulosti působil také jako předseda Mezinárodního svazu studentstva. Neuspěli například bývalá europoslankyně Věra Flasarová nebo výkonným výborem doporučený Ladislav Mlčák.

Místopředsednická místa se uvolnila poté, co na funkce rezignovali Jana Bystřická, Jiří Dolejš a Čeněk Milota. Bystřickou k jejímu kroku vedly zdravotní důvody, Dolejš a Milota odcházejí kvůli podezření, že byli ochotni přijmout milion korun za příslib zmírnění novely loterijního zákona. Poslanec Dolejš v rozhovoru s reportérem Mladé fronty Dnes vydávajícím se za majitele heren naznačoval, jak je možné tyto peníze „očistit“ prostřednictvím inzerce v Haló novinách.

V minulosti v souvislosti s plánovaným prodejem sídla KSČM v Praze a stavbě nového rezignoval na místopředsednickou funkci poslanec Václav Exner. KSČM tehdy hrozily milionové sankce za to, že odstoupila od smlouvy o výstavbě svého nového sídla v Praze-Vysočanech.