Nehodu v Třinci nepřežili dva starší chodci

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Při srážce s osobním autem zemřeli v sobotu večer v Třinci na Frýdecko-Místecku dva chodci. Byl to osmasedmdesátiletý muž a devětašedesátiletá žena, uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Tragická nehoda se stala kolem půl deváté na silnici v místní části Nebory. Po nehodě tam musela být několik hodin odkloněna doprava. Podle frýdecko-místeckého policejního mluvčího Ivana Žurovce vůz řídil sedmačtyřicetiletý cizinec.

„Je podezřelý, že jel příliš rychle a v uzavřené obci včas nereagoval na chodce, kteří se mu dostali do jízdní dráhy,“ uvedl Žurovec.

Policejní mluvčí odpoledne upřesnil, že řidič byl už vyslechnut a je obviněn z trestného činu ublížení na zdraví. Stíhán však bude na svobodě a hrozí mu až pět let vězení. „On uvedl, že je neviděl, že byla mlha, ale přece jenom řidič v uzavřené obci musí jet takovou rychlostí, aby mohl včas zastavit, když se před ním třeba náhle objeví chodec,“ doplnil Žurovec.

Sraženého muže záchranáři nalezli ležícího na zemi už bez známek života. „Utrpěl devastující poranění hlavy neslučitelné se životem. Zasahující lékař již postiženému nemohl nijak pomoci. Svým zraněním pacient podlehl ještě před příjezdem naší posádky,“ vysvětlil Humpl.

Chodkyně, kterou automobil rovněž srazil, byla také v bezvědomí a posádka i u ní zjistila selhání všech základních životních funkcí. Žena utrpěla vážná poranění obou dolních končetin a pravděpodobně také mozku. „Záchranáři byli bohužel bezmocní i v tomto případě a lékař byl nucen opět konstatovat smrt,“ doplnil Humpl.