Paroubková porodila dceru. Jmenuje se Margarita

Praha - Manželka předsedy ČSSD Jiřího Paroubka Petra porodila krátce před polednem dceru. Narodila se v pražské motolské nemocnici a jmenuje se Margarita. Podle lékařů jsou Paroubková i dítě v pořádku.„Je to takové uvolnění po těch posledních dnech a týdnech, kdy jsme byli takzvaně v očekávání,“ řekl Paroubek, který právě pobýval u své ženy v nemocnici. U porodu však nebyl.

„Dcera váží asi tři kilogramy a měří 47 centimetrů,“ dodal předseda ČSSD. Jméno Margarita bylo podle něj výsledkem dohody s manželkou. „Probírali jsme na desítky jmen, na toto víceméně přišla žena - je to hezké jméno,“ podotkl. Paroubkova dcera se narodila zhruba sedm měsíců před parlamentními volbami, které se uskuteční příští rok v květnu.

Šestapadesátiletý lídr ČSSD Paroubek už má dospělého syna z prvního manželství se Zuzanou Paroubkovou. Před dvěma lety se mu narodila vnučka. Svou nynější manželku Petru, která je o 21 let mladší než on, si vzal předloni v listopadu.

Paroubek není jediným českým politikem, kterému se letos narodilo dítě. V říjnu se poslankyni Kateřině Jacques (SZ) a jejímu partnerovi Martinu Bursíkovi (SZ) narodila dcera Noemi. Bursík a Jacques mají z předchozích manželství už celkem čtyři děti. 

Koncem srpna se narodila dcera Anna novopečené poslankyni Evropského parlamentu za ODS Andree Češkové. Dalším politikem, kterému se letos rozrostla rodina, je místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka - koncem června se mu narodil druhý syn Martin.

Kateřina Jacques a Martin Bursík
Kateřina Jacques a Martin Bursík